Новини
19 юни 2024
Börse Frankfurt вече и на вашето мобилно...
EFOCS ви дава все повече възможности за...
прочетете повече10 юни 2024
ДЕН ЗА АКЦИИ – 12 ЮНИ 2024...
Уважаеми клиенти, Имаме удоволствието да Ви съобщим,...
прочетете повече09 октомври 2023
Мобилното приложение за App Store и уеб...
Сега може да търгувате акции и ETF-и...
прочетете повече05 юни 2023
Как да се справим с инфлацията през...
Прочетете цялата статия в MoitePari.bg
прочетете повече18 май 2023
ДЕН ЗА АКЦИИ – 15 юни 2023...
Уважаеми клиенти, Имаме удоволствието да Ви съобщим,...
прочетете повече15 май 2023
Мобилното приложение EFOCS за Android вече е...
Знаем, че много от вас с нетърпение...
прочетете повечеСъобщения
СЪОБЩЕНИЕ ВЪВ ВРЪЗКА С ВЗЕТО РЕШЕНИЕ НА СЪВЕТА НА ЕС ЗА ВЪВЕЖДАНЕТО НА ЕВРОТО КАТО ОФИЦИАЛНА ВАЛУТА В РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ
07 август 2025
Уважаеми клиенти,
На 8ми юли 2025г. Съветът на Европейския съюз прие Решение за приемане на еврото от Република България, в съответствие с чл. 140, параграф 2 от Договора за функционирането на Европейския съюз, съгласно което еврото става официална валута на Република България, считано от 1ви януари 2026г., което е и датата на въвеждане на еврото в страната.
Официалният валутен курс, по който националната валута ще бъде конвертирана в евро, както е посочено в решението на ЕС, е EUR 1 = BGN 1.95583.
Допълнителна информация за въпроси, свързани с въвеждането на еврото от Република България, може да намерите на официалната интернет страница за присъединяването на България към еврозоната, създадена в изпълнение на Комуникационната стратегия за информация и публичност на присъединяването на България към еврозоната тук.